Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Stuki na zimnym silniku po odpaleniu od strony lewego przedniego koła 1.9 16v

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 16v 2008
    Postów
    13

    Domyślnie Stuki na zimnym silniku po odpaleniu od strony lewego przedniego koła 1.9 16v

    Witam, mam problem, od jakiegoś czasu przy niższych temperaturach po odpaleniu silnika słychać takie gluche nierowne stuki, które ustępują po kilku km (do rozgrzania tak do 60 stopni jak patrzyłem na wskaźnik) lub po wciśnięciu sprzęgła czy przesunięciu lewarka w stronę 3 biegu. Mam silnik 1.9 16v więc z ukochana m32. Wiem, ze mam ją do regeneracji bo po kupnie auta w czerwcu tego roku okazało się, że wyja łożyska. Olej w skrzyni zmieniany niedlugo przed zakupem auta
    . Doczytalem, że za te stuki może odpowiadać luz na walkach lub dwumasa. Teraz pytanie, co w takiej sytuacji? Dwumase raczej bym wykluczal bo nie ma żadnych objawów innych typowych dla dwumasy, auto nie wibruje, nie trzęsie i przy bucie z niskich obrotów nie ma żadnych wibracji. Jeśli się okaże, że to jednak skrzynia daje te odgłosy, to trzeba umawiać mechanika na regenerację? Dodam, że wibruje mi lewarek przy przyspieszaniu tak do 2 tysięcy obrotów. Dziekuje z góry za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adiuesz Zobacz post
    Dwumase raczej bym wykluczal
    Raczej poważnie weź to pod uwagę

    Cytat Napisał Adiuesz Zobacz post
    przy bucie z niskich obrotów nie ma żadnych wibracji.
    Bo zużyte sprężyny na obwodzie dwumasy przy dodawaniu gazu sztywnieją (są ściskane) i jest cichutko. Na wolnych obrotach latają jak żyd po pustym sklepie.
    Bez wyjęcia sprzęgła nie da się tego stwierdzic na pewniaka, ale objawy masz klasyczne

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,577

    Domyślnie

    mój dwumas , nie dawał zadnych oznak zużycia , poza własnie delikatnym stukiem , i wystarczyło dotknąc pedał sprzegła i była cisza , a wygladał tragicznie

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 16v 2008
    Postów
    13

    Domyślnie

    Rozumiem panowie, na grupach alfy na Facebooku chlopaki przekonali mnie, że jest to luz na walkach skrzyni i juz bylem na etapie dogadywania terminu na regenerację skrzyni. Widze, ze trzeba zmienić plany i dwumase wymienic prędzej. Auto mialo robione sprzęgło moze z 60-70 kkm temu ale właśnie bez dwumasy wiec moze i to być to. Po prostu się dziwiłem ze nie ma żadnych innych objawów. Teraz pytanie, jak długo można z tym jezdzic? Zrobić wiadome ze się zrobi, ale musze się wstrzymać z miesiąc i dopiero mogę dzialac. Liczę na wyrozumiałość

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,577

    Domyślnie

    ja tak jezdziłem poł roku , ale ja robie max 5 tys rocznie w wiekszosci wkoło komina

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 16v 2008
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ja niestety troszkę więcej ale objawy zaczęły się właśnie niedawno wraz ze spadkiem temperatur. Tez jeżdżę wkolo komina ale właśnie na nowy rok wyjezdzam w trasę 400km i po prostu tego się obawiam a mechanika żadnego nie znajdę z takim terminem.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Rasix
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16v 150km
    Postów
    47

    Domyślnie

    Dziwne bo mam tak samo, że gdy temperatury spadły przy odpaleniu słychać takie stukanie przez chwile ale gorsze są wibracje w jakie raz wpada, a raz nie na biegu jałowym. Dwumas wymieniany rok temu (25kkm) więc nie wiem czy to jego wina, silnik chodzi rowno, ma moc, nie kopci, poduszki są ok ale do łapy skyrzni mam zastrzeżenia. Wibracje są do momentu aż się nie rozgrzeje a nawet mogą całkowicie ustapić jak się rozgrzeje właśnie i zgasi i odpali pare razy

Podobne wątki

  1. [MiTo] 1.4 MA 135KM - chrzęszczący dźwięk w okolicy lewego przedniego koła
    Utworzone przez Redjasper w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-02-2020, 13:00
  2. [159] Dymienie nierowna praca i stuki po odpaleniu na zimnym silniku.
    Utworzone przez wprpiotrwpr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-10-2017, 10:44
  3. [159] Stuki w okolicy lewego przedniego koła
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 21:28
  4. Opór w obrocie lewego przedniego koła
    Utworzone przez Sasza w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 20:27
  5. [145] Hamulec lewego przedniego koła nie puszcza
    Utworzone przez turek1601 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-01-2008, 15:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory