Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: Samoistne rozprogramowywanie się szyby lewej

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie Samoistne rozprogramowywanie się szyby lewej

    Witam,
    Mam takie pytanie. Zauważyłem, że czasami zdarza się tak, że rozprogramowywuje mi sie szyba lewa. Po zaprogramowaniu szyba działa normalnie kilka tygodniu, po czym znowu zaczyna działać w ten sposób, że trzymam przycisk podnoszenia szyb, a ona podnosi się tylko kawałek, kolejne wciśnięcie i kolejna "wędrówka" szyby do góry tylko o kilka centymetrów. Całkowite podnoszenie szyby wymaga 4-5 wciśnięć podnoszenia szyby. Jest to na tyle uciążliwe, że podczas podnoszenia/opuszczania szyby z kluczyka ta lewa szyba nie działa. Po zaprogoramowaniu ponownie działa, także z kluczyka. Dodam, że nie zaobserwowałem zjawiska rozprogramowywania szyby połączonego z jakimś innym zjawiskiem. Panel sterowania szybami uszkodzony nie powinien być, ponieważ mam już drugi i na poprzednim efekt był taki sam.
    Dodam, że znalazłem kilka innych tematów o podnoszeniu szyb, min. o programowaniu szyb, brałem nawet w jednym udział, ale nie znalazłem tam rozwiązania.
    Czy jest jakieś rozwiązanie na taką przypadłość? Czy tak zdarza się tylko mi, czy też ktoś zaobserwował podobny problem?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    była:GT Q2 1.9, Mito 1.4TB Jest:KIA Sportage XL AWD AT 2.0 CRDi, Honda HRV 1.5 i-VTEC CVT Executive
    Postów
    141

    Domyślnie

    mi tyż się tak dzieje, rozwiązania nie znam i chyba się przyzwyczaiłem chociaż wkurzające jak człowiek musi patrzeć czy mu się szyby zamkneły jak odchodzi od samochodu :/

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    ale mi nie o to troche chodziło... ogólnie po zamknieciu auta szyby się podnosza normalnie. problem dotyczy samodzielnego podnoszenia szyby w trakcie np. jazdy. opuszczam szybę powiedzmy do połowy lub do koća i żeby ją podnieść nie moge tego zrobić jednym ruchem, tylko szyba podnosi się "pulsacyjnie", małymi etapami

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    była:GT Q2 1.9, Mito 1.4TB Jest:KIA Sportage XL AWD AT 2.0 CRDi, Honda HRV 1.5 i-VTEC CVT Executive
    Postów
    141

    Domyślnie

    no dokładnie tam mi się rozprogramowywują.. i potem jak tak se pulsacyjnie chodzą to też nei działą zamykanie z pilota, dlatego mówie że wkurzające zawsze patrzeć czy się domkną, bo można nie wyłapać że się rozprogramowała ale tematów o szybach czytałem już tyle że cholera Ci wie dlaczego GyTy tak wariuje i co egzemplarz to inaczej.. mi na ten przykłąd rozprogramowywuje się szyba prawa, nigdy lewa.. powiązać tego z niczym mi się nie udało.. więc jak mówiłem się przyzwyczaiłem ale mimo wszystko jest to wkurzające..

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar SynapticXX
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    Auto
    Postów
    145

    Domyślnie

    A w jakiej kondycji macie akumulator?? GT jest chyba czuła na tym punkcie, nawet jeżeli aku wydaje się być w miarę dobre.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar Fisz
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Dęblin/Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    151

    Domyślnie

    Kiedyś miałem też podobny problem, że szyba lewa co jakiś czas wymagała programowania. U mnie pomogło odpięcie aku na kilka godzin, po podpięciu zaprogramowałem szyby i jest ok do dziś.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Abidibi1509
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Świecie
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9 JTD 150 KM, 147 FL 1.9 JTD 116 KM
    Postów
    2,376

    Domyślnie

    Akumulator w stanie conajmniej dobrym. Fakt, że jest chyba od nowości, ale w zimie nie ma problemów z odpalaniem, był kiedyś tak profilaktycznie ładowany. spróbuję podladować aku, odpowiąć, podpiąć i zaprogramować, może faktycznie coś pomoże

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar slejerek
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Warszawie
    Auto
    Alfa Romeo:)
    Postów
    536

    Domyślnie

    U mnie taka operacja odłączenia aku pomogła, mi tak wariowała prawa szyba
    145 1,7 16V - była
    147 1,9 8V - była
    GT 1,9 16V - była
    156 SW FL 1,9 8V - była
    164 3.0 V6 super - była
    90 2.5 V6 quadrifoglio oro - jest
    159 1,9 16V- jest

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar abir1
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT
    Postów
    80

    Domyślnie

    Witajcie, również zmagam się z tym problemem od momentu kupna GT, do tej pory resetowanie i kalibrowanie nie dały trwałego efektu. Podzielę się również z Wami jedną obserwacją - otóż problem występuje zaskakująco powtarzalnie przy zamykaniu szyby po wjeździe pochylnię parkingu wielopoziomowego oraz na progi zwalniające, co jak sądzę może wskazywać na jakiś głupiejący czujnik.
    La scuderia di Abirio Uno: Alfa Romeo GT 1910 JTD | Alfa Romeo 145 1910 JTD Edizione Sportiva

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar eliano55
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT 1.9 jtd
    Postów
    34

    Domyślnie

    Właśnie miałem się pytać o niemalże taką samą sytuację. Spróbuje ten zabieg z baterią. Jak nie pomoże to po prostu kupię nową. Jakby nie patrzeć mam oryginał pod maską nadal...

Podobne wątki

  1. Ślizg lewej przedniej szyby 3D
    Utworzone przez leon090 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 13:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory