Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Maglownica??? Czy coś innego? Problem ze wspomaganiem

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar m!ke
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    AR159 2.4 Q4
    Postów
    273

    Domyślnie

    Koledzy napiszcie jeszcze w jakich rocznikach macie takie objawy ze wspomaganiem. Ciekawi mnie to bo ja mam 2008 i kręcąc w miejscu kierownicą czuć prace/drgania przenoszone przez wpomaganie. Wystarczy lekko podnieść obroty i objaw mija. To napewno oznaka padającej pompy? Dodam, że w zimie jak były mocno minusowe temperatury to nie czułem tych drgań przy manewrowaniu.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Proste...olej staje sie gęściejszy...i być może ciśnienie wzrasta.

    Abstrahując w czwartek jadę na pomiar ciśnienia pompy wspomagania...ponoć dzieki temu panowie określą do końca jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy.
    Uzyskam odpowiedź czy to już magiel pada czy pompa daje niskie ciśnienie.

    Co ciekawe.
    1. Obdzwoniłem dziś parę warsztatów które specjalizują się układami wspomagania, i praktycznie w każdym usłyszałem że objaw jaki występuje u mnie (tj kiepskie wspomaganie na niskich obrotach i poprawne gdy obroty są wyższe) świadczy (w 99%) o "padającej" pompie! Co ciekawe twierdzili tak panowie którzy teoretycznie powinni mnie namawiać na naprawę -regenerację przekładni. Usłyszałem też że lanie ceramizerów na zużytą pompę pomoże tyle.... co umierającemu kadzidło

    2. Znalazłem warsztat w Krakowie który zajmuje się regeneracją pomp koszt w zależności od problemu min.200-max.380 PLN i teraz UWAGA Gwarancja 2 Lata, to ciekawostka zważywszy że ponoć o zamiennik ciężko.

    C.D.N...

  3. #23
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ryki67
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Spod Wawy
    Auto
    159 2.4 JTDM 210KM
    Postów
    389

    Domyślnie

    Cytat Napisał coolman Zobacz post
    Proste...olej staje sie gęściejszy...i być może ciśnienie wzrasta.

    Abstrahując w czwartek jadę na pomiar ciśnienia pompy wspomagania...ponoć dzieki temu panowie określą do końca jaka jest przyczyna tego stanu rzeczy.
    Uzyskam odpowiedź czy to już magiel pada czy pompa daje niskie ciśnienie.

    Co ciekawe.
    1. Obdzwoniłem dziś parę warsztatów które specjalizują się układami wspomagania, i praktycznie w każdym usłyszałem że objaw jaki występuje u mnie (tj kiepskie wspomaganie na niskich obrotach i poprawne gdy obroty są wyższe) świadczy (w 99%) o "padającej" pompie! Co ciekawe twierdzili tak panowie którzy teoretycznie powinni mnie namawiać na naprawę -regenerację przekładni. Usłyszałem też że lanie ceramizerów na zużytą pompę pomoże tyle.... co umierającemu kadzidło

    2. Znalazłem warsztat w Krakowie który zajmuje się regeneracją pomp koszt w zależności od problemu min.200-max.380 PLN i teraz UWAGA Gwarancja 2 Lata, to ciekawostka zważywszy że ponoć o zamiennik ciężko.

    C.D.N...
    Czy możesz się podzielić tą informacją o pompie i regeneracji? gdzie itp.
    czy będziesz u nich regenerował???
    pozdrawiam

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar DamianS
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Lancia Thesis Centenario, Lancia Phedra Platino
    Postów
    705

    Domyślnie

    Pompa wspomagania to spory wydatek więc w ramach dbałości o portfele klientów wprowadziliśmy do sprzedaży pompy regenerowane w jednej z rodzimych firm.
    Wycofaliśmy się z tematu ze względu na dużą ilość reklamacji.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał ryki67 Zobacz post
    Czy możesz się podzielić tą informacją o pompie i regeneracji? gdzie itp.
    czy będziesz u nich regenerował???
    pozdrawiam
    O regeneracji dowiedziałem się Tutaj :www.regeneracja-maglownic.pl
    Czy będę cokolwiek robił będę wiedział w czwartek po dokonaniu pomiaru ciśnienia na pompie.
    Tutaj zaś: www.iparts.pl Znalazłem pompę regenerowaną w cenie 500zl z hakiem firmy LAUBER z 2 letnią gwarancją (kaucja zwrotna to 125zl za starą pompę)
    Pozdrawiam

  6. #26
    bolek
    Gość

    Domyślnie

    Witam a ja zadzwonilem do Pana Jarka z Gdanska ktory zajmuje sie naprawa pomp wspomagania oraz przekladniami kierowniczymi zaplacilem za pompe 250zl i jestem bardzo zadowolony .Rowniez udziela gwarancji.Naprawde polecam jezeli ktos by chcial skorzystac z uslug to jest jego nr 883-122-199 Pozdrawiam
    Cytat Napisał coolman Zobacz post
    O regeneracji dowiedziałem się Tutaj :www.regeneracja-maglownic.pl
    Czy będę cokolwiek robił będę wiedział w czwartek po dokonaniu pomiaru ciśnienia na pompie.
    Tutaj zaś: www.iparts.pl Znalazłem pompę regenerowaną w cenie 500zl z hakiem firmy LAUBER z 2 letnią gwarancją (kaucja zwrotna to 125zl za starą pompę)
    Pozdrawiam

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB MA 170KM
    Postów
    67

    Domyślnie

    Pomiaru ciśnienia nie dokonałem ...byłem wczoraj w ASO i zostałem przekonany do tego by na początek wymienić płyn (olej).
    Panowie uzasadnili to faktem że jeśli płyn jest jeszcze być może fabryczny.... stracił już swoje właściwości
    Więc po świętach jadę na wymiane.

    Pocieszyłem się faktem że kolega mój zakupił 159 i stwierdził że u niego chodzi wspomaganie ciężej, mimo że ma węższe "kapcie" niż u mnie!

Podobne wątki

  1. Problem ze wspomaganiem:(
    Utworzone przez Struzyniak w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2014, 16:23
  2. Problem ze wspomaganiem.
    Utworzone przez Markus91 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-04-2014, 07:58
  3. [33] Dziwny opór przy skręcaniu kół - maglownica ze wspomaganiem.
    Utworzone przez JacekK w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 21:24
  4. Problem ze wspomaganiem
    Utworzone przez whisky2012 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2011, 13:39
  5. [155] Maglownica czy coś innego?
    Utworzone przez GrzesiuŻar w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 18:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory