Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 49 z 49

Temat: Podłe paliwo z BP, po naprawie spadek mocy.

  1. #41
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Todeskult
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Coupe 20VT, w planach Bella
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał roberto34wawa Zobacz post
    Wiesz czasami jak mają końcówkę w zbiorniku na stacji to można ten szłam zaciągnąć. .. ja bym obstawiam ze to przypadek. Czasami są jeszcze stacje franczyzowe u jak są kombinacje to najczęściej na nich.
    Dokładnie, też się ostatnio zdziwiłem tankując na BP, a na paragonie było że firma jakaś tam z panem Zenkiem w nazwie... Ale to było gdzieś w trasie, drugi raz spotkałem taką franczyzową stację gdzieś koło Żyrardowa zdaje się, i na takich mogą "rozcieńczać"...

    Podobno też jeśli chodzi o zwykłą 95-kę i ON to i tak wszystko w zależności od rejonu kraju jest brane z tej samej rafinerii/firmy: Orlenu / Petrochemii / Lotosu, tylko paliwa premium: 98-ka i ON są już "markowe" danej stacji.

  2. #42
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Nie do końca. BP kupuje paliwa od Orlenu (Premium również), ale produkowane wg wymogów BP. Wystarczy spojrzeć na karty paliw BP, prócz danych charakterystycznych jest jeszcze logo producenta z Orłem
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #43
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Todeskult
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Coupe 20VT, w planach Bella
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie do końca. BP kupuje paliwa od Orlenu (Premium również), ale produkowane wg wymogów BP. Wystarczy spojrzeć na karty paliw BP, prócz danych charakterystycznych jest jeszcze logo producenta z Orłem
    Pewnie tak jest, może niektórzy producenci chcą się "bawić" w lepsze paliwa pod swoją marką, większość sieci zapewne nie i bierze to co ma na magazynach dana rafineria

    EDIT: nie wiem o co do cholery chodzi, ale jak piszę post to po wciśniećiu "wyślij" wstawia całość dwa razy :/
    Ostatnio edytowane przez Todeskult ; 13-03-2016 o 16:16

  4. #44
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    159,1,9Jtdm 200KM, Giulia 2018 - 280KM, Stelvio 2021- 280KM
    Postów
    1,555

    Domyślnie

    Cytat Napisał Todeskult Zobacz post
    na takich mogą "rozcieńczać"...
    Z tego co pamiętam, to kiedyś jak ON. był dużo tańszy od PB, to właśnie nim rozcieńczano PB. Czym można rozcieńczyć ON, żeby sprzedającemu się to opłaciło?

  5. #45
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Miałem problem z jedną korektą. Piąty wtryskiwacz dochodził do 2,5. Nigdy nie interesowało mnie gdzie tankuję i w jakiej firmie. Zdarzyło się tak, że wykorzystałem swoje auto służbowo i w rekompensacie musiałem zatankować "na kartę Prezesa" Karta przypisana do Shella V-pawer super chruper rejsing .... Wziąłem oczywiście full zbiornik. Nie napiszę,że auto się wyciszyło, że mniej pali i 50 koni przybyło bo to nieprawda. Wyrównały się natomiast korekty i zawierają się w przedziale -0,7 do +0,7. Muszę to oczywiście jakoś potwierdzić bo głupot jak ekspert smoleński gadać nie lubię.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  6. #46
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Z tego co pamiętam, to kiedyś jak ON. był dużo tańszy od PB, to właśnie nim rozcieńczano PB. Czym można rozcieńczyć ON, żeby sprzedającemu się to opłaciło?
    Nie wiem, czym to rozcieńczają albo co dodają do paliwa. Faktem jest natomiast, że z poczatkiem mrozów tej zimy w Krakowie był gigantyczny problem z paliwem - nie do końca zależny od "firmowości" stacji. Syf, jaki ludzie potrafili przywieźć w swoich bakach nie chciał się zacząć palić nawet w mało wymagającej nagrzewnicy olejowej.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #47
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar jacof4i
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    silesia
    Auto
    2.0JTD Sport Plus 200KM/500NM i Nissan Silvia 550km/600NM
    Postów
    16

    Domyślnie

    Zawsze leje verve ale raz susza w baku zmusiała mnie do nalania na shellu . Chwile po wyjechaniu motorownia dostała takiego telepania , że zgroza. Dojechałem kawałek dalej do Orlenu dolałem vervy do pełna i zaczął dochodzić do siebie. Poza vpower racing czy jak on się tam teraz zwie reszta to czysta loteria skąd to przyjechało . Gdyby nie fakt, że były świeta a mój poprzedni silnik DTI na pompie zniesie takie przypadki to od razu engine off i lece do właściciela nalewaka

  8. #48
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Todeskult
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Coupe 20VT, w planach Bella
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Nie wiem, czym to rozcieńczają albo co dodają do paliwa. Faktem jest natomiast, że z poczatkiem mrozów tej zimy w Krakowie był gigantyczny problem z paliwem - nie do końca zależny od "firmowości" stacji. Syf, jaki ludzie potrafili przywieźć w swoich bakach nie chciał się zacząć palić nawet w mało wymagającej nagrzewnicy olejowej.
    Jako ciekawostę podam info że rozcieńczanie to nie tylko u nas, ale nawet w takiej Szwajcarii ma miejsce. Kolega jeżdził Vectrą TDI i tankował wydawało by się dobre paliwo na ichnim Shell'u chyba. Do czasu jak silnik mu nie padł ot ta tak pewnego dnia, zaczął klekotać bardziej niż diesel ma w zwyczaju. Ekspertyza w ASO w którym serwisował była jednoznaczna: miernej jakości ON był powodem awarii, tylko że tam za wymianę silnika zapłacił Shell (a w sumie nie za naprawę tylko wymianę na nowy), a jako że koszt nowego silnika przewyższał wartość całego auta dostał odszkodowanie za które kupił nową Insignię

  9. #49
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    159,1,9Jtdm 200KM, Giulia 2018 - 280KM, Stelvio 2021- 280KM
    Postów
    1,555

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Nie wiem, czym to rozcieńczają albo co dodają do paliwa. Faktem jest natomiast, że z poczatkiem mrozów tej zimy w Krakowie był gigantyczny problem z paliwem - nie do końca zależny od "firmowości" stacji. Syf, jaki ludzie potrafili przywieźć w swoich bakach nie chciał się zacząć palić nawet w mało wymagającej nagrzewnicy olejowej.
    I o to mi chodzi, że na paliwo złej jakości można trafić i w dużej sieci. Jakość ON raczej nie jest winą stacji "P Franka", bo czegoś dolał.Radzono mi aby nie tankować paliw typu werwa. Na sprzedaży droższych paliw jest mniejszy ruch i dłużej leżakują w zbiornikach, a czas niestety b. źle wpływa na jego jakość. Kiedyś używane, ale dobre (sprawdzone w serwisie) wtryskiwacze wrzuciłem na przechowanie do blaszanego pojemnika i zalałem ON. Po ok. 8 m-cach leżakowania wyjąłem je z zaskoczył mnie ich wygląd - pokryte były żółtą tłustą mazią. Po ponownym sprawdzeniu okazało się, że są niesprawne, wytrącony z ON osad po prostu je pozatykał.

Podobne wątki

  1. Spadek mocy
    Utworzone przez Lepina w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2014, 09:42
  2. 1.9 JTD spadek mocy
    Utworzone przez M A R I O w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 11:17
  3. spadek mocy, dym
    Utworzone przez maxwell20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 06-02-2011, 23:41
  4. [146] Spadek mocy jtd
    Utworzone przez zhyperpl w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 09:32
  5. [145] spadek mocy
    Utworzone przez gump3334 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 12:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory