Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: MODY 1.9 MULTIJET 140KM + 2.4jtd turbo

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Ja pokazałem filmy, które są wyznacznikiem jakości. Poczytaj komentarze pod tymi filmami.
    Na stronie JTD Performance masz gotowe rozwiązania na podniesienie mocy. Jeśli chcesz to zrobić taniej musisz miec min 5000 zł
    Poza tym ...westgate się wygł=wygiął?

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Poczytam sobie w wolnym czasie.
    Tak westgate się wygiął (gdybym jeszcze napisał kto był właścicielem tego auta i czym się zajmuje to by była wiocha po całości). W mojej S3 też na procedurze mam możliwość robienia marchwii, ale z jakiegoś powodu nie korzystam z tego, a jest jeden pan na A3 forum który tak wykończył swoją eskę i nigdzie się nie pochwalił. Taka wada aut wyposażonych w turbiny K.... inne nieporozumienie to montaż Blow offów na siłę do tych silników- kończy się to remontem w dłuższej perspektywie- też na ten temat cisza wszędzie.

    Za to wszędzie są wzmianki o mikropęknięciach ciepłej strony muszli, które powodują spadek doładowania, ale w moim wypadku, gdzie te pęknięcia są od bardzo dawna występuje to od 5500 obr/min i jak się spytałem czy to coś złego robi dla silnika to się dowiedziałem że nie
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 13-03-2016 o 21:28

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    a możesz sprecyzować co to znaczy, że wg się wygiął? jakieś foto może? podejście do LC też masz dziwne, bo to nie służy do stania na parkingu i pokazywania kolegom jak fajnie strzela, tylko do nabicia ciśnienia i ruszenia...

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Troszeczkę temat nam się zmienił...ale zazdroszczę, ze dieslem nie mogę strzelać marchewkami

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał kylo1986 Zobacz post
    300 koni w JTD i nic się nie dzieje, w tygodniu do pracy w weekend na tor i nadal nic się nie dzieje taaa?????
    Jakie mają półosie że wytrzymują ponad 500Nm (domyślam się) na ulicy i torze
    Może nie zauważyłeś, ale na tych forach to tak jest że wszystko pięknie ładnie, zero dokładu tylko mody i swoje zachcianki się finansuje. A ja znam kilka aut z takich forów, które cały czas pożerają kupę grosza a na forach cisza.
    Wytłumacz mi dlaczego skoro to wszystko takie piękne, to z jakiego powodu w przypadku JTDków które są doinwestowywane prawie zawsze po takich modach w niedługim czasie te auta idą do żyda w naszym pięknym kraju
    Akurat tak się składa że większość mocno zmodyfikowanych JTD to moje auta z czego sprzedałem tylko 159 i to z innych powodów.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Wiecie co Wam powiem...ze tyle jadu dla nowych inicjatyw jakie są na tym forum przejawiane to nie spotkałem. Panowie po co sie nadymac? Niech sie dzieje cos innego niz dyskusja gdzie znaczek bertone przyczepić i czy zostały juz zamówione nowe loga czy jeszcze nie.
    Tak samo jesli chodzi o wiedze...ludzie na alfaowners sprzedaja z usmiechem informacje , dziela sie nimi i pytaja czy wszytsko ok po udzielonych wskazowkach...u nas tylko czekanie az komus sie cos spier...a potem a nie mowilem...JTD to motor do 190km bo tyle i juz
    Pozdrawiam !

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Wiecie co Wam powiem...ze tyle jadu dla nowych inicjatyw jakie są na tym forum przejawiane to nie spotkałem. Panowie po co sie nadymac? Niech sie dzieje cos innego niz dyskusja gdzie znaczek bertone przyczepić i czy zostały juz zamówione nowe loga czy jeszcze nie.
    Tak samo jesli chodzi o wiedze...ludzie na alfaowners sprzedaja z usmiechem informacje , dziela sie nimi i pytaja czy wszytsko ok po udzielonych wskazowkach...u nas tylko czekanie az komus sie cos spier...a potem a nie mowilem...JTD to motor do 190km bo tyle i juz
    Pozdrawiam !
    Niestety w Polsce tak już jest, najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie mają zmodyfikowanych JTD, tylko słyszeli że, coś, komuś, kiedyś. Zresztą wystarczy zobaczyć na temat o 2.0

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Ale przyznacie chyba, że czyta się same przechwałki kto ile wycisnął. Ale o tym, jak często potem lecą z tego powodu inne (i jakie) podzespoły ani słowa. A to też byłaby ciekawa i przydatna informacja dla amatorów tuningu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Ale o tym, jak często potem lecą z tego powodu inne (i jakie) podzespoły ani słowa.
    Przecież to lecą części eksploatacyjne nie związane z tuningiem tych silników - tylko no zużywają się jak w każdym aucie
    Prawdziwych perełek porobionych od A do Z nie znajdziecie na forach, nie znajdziecie na jutubie ani w prasie.
    Pojeździjcie po eventach, lokalnych spotach, małych zlocikach fanów marek/dyscyplin. Tam jest tego pełno - nie mówie tu konkretnie o jtd, ale ogólnie. Nie ma problemu przechwalania się ile ktoś nie wyciągnął koni za 1000zł - a jak później chcesz poznać patent na te 200koni za 1000zł to słyszysz ze to nie było tysiąc a 10 tysięcy i to się nie da.
    Wtedy usłyszycie ile taka zabawa kosztuje, ile miała kosztować a ile kredytu pozostało do spłacenia bo trzeba było wszystkie fuckupy naprawić. I nie mówie tu o zerwanych półosiach czy podobnych pierdołach. Kiedyś odbyłem bardzo ciekawa rozmowe z włascicielem małego potworka z konkretnie 2jz turbo pod maską i z lekka 700koni na bezpiecznej mapie - na pytanie czemu nie ma tego nigdzie w necie ani na YT - uslyszałem dość prosto - nie ma czasu na pierdoły i spuszczaniu się nad tym forumowiczów, że pewnie będzie miał 0.0001 s do setki szybciej bo napompował koła azotem - woli ten czas spędzić w garażu na robocie a nie na fapowaniu się bo dostał kolejnego lajka na fb czy komentarz na forum. Ot taka moja mała dygresja
    147 powodów do zadowolenia

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    a możesz sprecyzować co to znaczy, że wg się wygiął? jakieś foto może? podejście do LC też masz dziwne, bo to nie służy do stania na parkingu i pokazywania kolegom jak fajnie strzela, tylko do nabicia ciśnienia i ruszenia...
    Bawiłem się ostatnio LC i taki bajer, ale przy dość dobrych oponach zimowych 205/55R16 przy 260 kuniach koła duszą mi auto. Różnica z normalnym startem do maks 0,2 sekundy do 100 km/h. Tak więc dalej się tym bawił nie będę

    Cytat Napisał GTBodek Zobacz post
    Troszeczkę temat nam się zmienił...ale zazdroszczę, ze dieslem nie mogę strzelać marchewkami
    To był przykład na to ze na forach się dużo rzeczy zapomina żeby wyglądało świetnie, nie każdy się chwali śrubką za 7 zyli kupioną do auta. A inni taki temat traktują jako przyszły wstęp do ogłoszenia sprzedaży

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Niestety w Polsce tak już jest, najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie mają zmodyfikowanych JTD, tylko słyszeli że, coś, komuś, kiedyś. Zresztą wystarczy zobaczyć na temat o 2.0
    Masz rację gówno wiem, tylko ze swojego czasu moja obecna Alfa była najmocniejsza 156 8v w Polsce i często ją wtedy u Pabla spotykałem. A co do rzeczy ukręconych to bym mógł większość z was przyćmić, ale tego na forum nie ma
    Tak dla przykładu- komuś zmiołło Q2, bo mi ta sztuka się udała
    Cytat Napisał mattom Zobacz post
    Przecież to lecą części eksploatacyjne nie związane z tuningiem tych silników - tylko no zużywają się jak w każdym aucie
    To chyba najlepsze podsumowanie, bo co z tego ze fabryka zrobiła 140 kuni, jak można zrobić 300 i koszty eksploatacji będą takie same i zero dokładu.
    Co z tego że przez 80 tysięcy kilometrów miałem co najmniej 5 kompletów klocków i 4 tarcz- normalne zużycie części
    Co z tego ze oleje pokroju Castrola nadają się do wymiany po 5 tysiącach kilometrów
    I jeszcze kilka by się znalazło co z tego
    Jak tam sprzęgła, co ile wymiana????
    Ostatnio edytowane przez kylo1986 ; 17-03-2016 o 20:44

Podobne wątki

  1. poszukuje półosi do alfy 156 2,4jtd 140KM
    Utworzone przez thesabr3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 14:04
  2. Filtr oleju 166 2.4JTD 140KM (103kW)
    Utworzone przez kML w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 19:52
  3. 2.4JTD 136KM czy 140KM ?
    Utworzone przez KamilloV8 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 22:31
  4. Sprzedam - Alfa 147 1.9 jtd 16v multijet 140KM
    Utworzone przez maraskasprzak w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-03-2011, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory