Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy 123456789
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83

Temat: VW zainteresowany Alfą

  1. #81
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tuti Zobacz post
    Chodziło o to, że Alfa wcale nie chciała być takim dzisiejszym Ferrari. Nie oszukujmy się - Alfa w Grand Prix startowała raz na jakiś czas i też nie zawsze z sukcesami. To tam stosuje się najbardziej zaawansowane rozwiązania. Alfa nie powstała po to, żeby walczyć w Grand Prix, powstała, żeby produkować i sprzedawać samochody. Sukcesy w sporcie napędzały jej sprzedaż w całej Europie. Jakby tak nie było to Alfa umarła by dawno temu razem z innymi "garażowymi" firmami.
    Może nie mam aż takiej wiedzy nt historii Alfa Romeo, ale jeśli chodzi o wyścigi GP to już bardziej.
    AR zadebiutowała w F1 w jej pierwszym sezonie w r 1950 od razu zdobywająć MŚ z Fariną na czele. Rok później mistrzem został Fangio w AR 159. To chyba jednak świadczy o pasji do motosportu.

    PS.
    Offtop, jeśli chodzi o historię F1 polecam stronę na której się skromnie udzielam, oraz jej encyklopedię (tutaj już nie mam zasług) - jest to najlepsze źródło wiedzy na temat tego sportu w Polsce:

    http://www.f1ultra.pl/encyklopediaf1/

  2. #82
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał plancior Zobacz post
    AR zadebiutowała w F1 w jej pierwszym sezonie w r 1950 od razu zdobywająć MŚ z Fariną na czele. Rok później mistrzem został Fangio w AR 159. To chyba jednak świadczy o pasji do motosportu.
    Tak. Jedna zwróć uwagę, że po 2 sezonach wycofała się na 20-30 lat? Kiedy Ferrari nie opuściło ani jednego sezonu i robiło wszystko, żeby tam być.

    W poprzednich postach mówiliśmy o przedwojennej rywalizacji.

    plancior - byłbyś chętny w przyszłości do pomocy przy artykule o F1? Po modelach przedwojennych pewnie przyjdzie na niego czas. Mam już zarys.

  3. #83
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Może i masz rację, niestety nie wiem jakie były powody wycofania się AR ze świata F1 aż do 1979 roku.

    Co do artykułu, bardzo chętnie pomogę, daj znać na PW jak będziesz coś chciał z tym zrobić

Podobne wątki

  1. Zainteresowany kupnem ar 166 2.4jtd
    Utworzone przez Kubejass w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 18:23
  2. Zaciski Brembo, ktoś zainteresowany?
    Utworzone przez gifwwl w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-05-2010, 11:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory