Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Odpowietrzanie układu po wymianie zacisku/klockow/tarcz tył

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Rasix
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 16v 150km
    Postów
    44

    Domyślnie Odpowietrzanie układu po wymianie zacisku/klockow/tarcz tył

    Cześć
    Dzisiaj wymieniałem tarcze, klocki oraz zacisk prawy tył (od pasażera), przewód hamulcowy tego zacisku zaślepiłem by płyn nie uciekał a lewy zacisk zdjął mój znajomy (by cofnąć tłoczek na stole) i nie zaślepił przewodu. Płyn uciekł cały z tego przewodu że aż w zbiorniczku jest pusto :/

    Hamulce są już złożone i pytanie mam co w takiej sytuacji zrobić? Czy pompa ABS się nie zapowietrzyła?
    Potrzebuje dobrej porady krok po kroku

    - dolać płynu -> odpalić silnik/nie odpalać? -> pompować pedał -> co dalej? Jak odpowietrzyć układ zaczynając od pompy ABS?

    Odpowietrzaniem zacisków miał zająć się znajomy mechanik ale coś nie pyklo i sam muszę sobie z tym poradzić, ale to nie byłby problem gdyby nie ten fakt braku zaślepki na lewym tylnym przewodzie. Jeszcze w takiej sytuacji nie byłem i nie chce czegoś spierdolić…

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar roberto_r
    Dołączył
    11 2021
    Mieszka w
    Konstantki
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.2 JTS
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cześć, na przyszłość zadbaj o szczypce morsea albo o dedykowane zaciski do elastycznych przewodów hamulcowych. Mocno ułatwiają życie, i płyn nie ucieknie. A w obecnej sytuacji proponuję grawitacyjnie uzupełnić płyn hamulcowy. Czyli bez odpalania silnika przy pomocy drugiej osoby która będzie dolewała płyn do zbiorniczka i kontrolowała jego poziom, ty luzujesz odpowietrznik prawego koła z tyłu i czekasz aż płyn się pojawi na odpowietrzniku, możesz nałożyć przeźroczystą rurkę żebyś widział czy wylatują jeszcze bąbelki powietrza, bez naciskania pedału hamulca, żadnych dodatkowych akcji, pozwól spokojnie grawitacyjnie uzupełnić układ. Analogicznie lewa strona. Jak to skończysz, możesz odpowietrzyć tył. Czyli we dwie osoby, jedna w kabinie pompuje hamulec aż się robi twardy około 20-30 naciśnięć, włączasz zapłon przy naciśniętym pedale hamulca, wtedy pompa abs zaczyna pracować, druga osoba w tym czasie luzuje odpowietrznik i sprawdza czy uciekają drobiny powietrza. Tę czynność robimu kilkukrotnie aż będzie czysty płyn wypływał. Zwracam uwagę żeby samo naciśnięcie hamulca przy włączonym zapłonie nie trwało dłużej niż około 30s.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Czerwin
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ten ABS (z ESP) jest niemożliwy do odpowietrzenia bez procedury z urządzenia diagnostycznego. Zapłon wł. czy inne patenty/zaklęcia tu nie działają, jeśli zasobniki ciśnienia są zapowietrzone, to przepompowanie litrów płynu nawet maszyną nic tu nie poprawi. hebel jest kiepski i zapada się na włączonym silniku.
    Ostatnio edytowane przez gbalas ; 11-05-2024 o 20:51

Podobne wątki

  1. [159] Odpowietrzanie układu chłodzenia
    Utworzone przez kondradek124 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2024, 16:46
  2. [159] Odpowietrzanie układu paliwowego
    Utworzone przez Rasix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2022, 16:05
  3. [159] Rozmiar przednich tarcz i klockow dla 1.9 jtdm Ti
    Utworzone przez dareknewry w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 17:10
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 12:43
  5. Wymiana samych tarcz hamulcowych - bez klockow
    Utworzone przez N...SALTO w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2012, 09:12

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory